10. Uluslararası Hipokrat Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi

16-17 Aralık 2022

 

1- Kongreye bir kişi en fazla 2 bildiri ile katılabilir

2- Başkasının adına bildiri sunulamaz. Kongrede sunum yapacak kişinin mutlaka yazar veya ortak yazar olması gerekmektedir. 

3- Kongrede sunum yapılmadığı taktide katılım belgesi verilmez. Bu konuda ısrarcı olunmaması rica olunur. Katılım belgesi sadece sunum yapana verilir. Kongre bitiminde sunum yapan katılımcının katılım belgesinin imzalı pdf hali kongre üye sayfasında paylaşılacaktır. Ayrıca basılı belge gönderilmeyecektir.

4- Kongreye özetle katılım sağlanabilir. Tam metin gönderme zorunluluğu yoktur.

5- Özet ve Tam Metin göndermede kongre web sayfasında belirtilen tarih ve kurallar esastır.

6- Katılımcı kongre programında belirtilen salon, gün ve saatte  sunum yapmalıdır. Zorunlu bir durum oluşur ve programda belirlenen yerde sunum yapılamaz ise,  kongre sekreteryasına bilgi verilmelidir. Mazeret kabul edilir ise, katılımcıya yeni bir program verilecektir. 

7-  KONGREYE BAŞVURU, ÖZET VE TAM METİN YÜKLEME konusunda  detaylı bilgi için lütfen aşağıdaki bilgilendirme yazısını okuyunuz

ÖZET VE BAŞVURU HAKKINDA
1. Özetler 300 kelimeyi geçmemelidir. Sadece Türkçe veya sadece İngilizce özet ile katılım sağlayabilirsiniz. Web sayfası Türkçe zorunlu kılıyor. Ancak sadece İngilizce özet yüklemek isterseniz Türkçe kısmına İngilizce başlık, özet ve anahtar kelimeleri girebilirsiniz.
2- Sisteme girilen yazar bilgileri katılım belgesinde aynen yer alacağından Yazar/ların unvan/ları ve kurum bilgileri doğru girilmelidir. Katılım belgesinde unvan İngilizce olması isteniyor ise bilgiler İngilizce girilmelidir.
3- Başlık yazarken tüm harflerde BÜYÜK HARF kullanmayınız. Her Kelimenin İlk Harfi Büyük Olmalıdır.
Özellikle İngilizce başlıklarda buna mutlaka dikkat edilmeli, on, of gibi edatlar küçük yazılmalı. Türkçe karakter kullanılmamalıdır

KABUL/DAVET MEKTUBU
Başvurunu onaylandığında davet mektubunuz sistemden otomatik olarak gönderilir. Üyelik girişinden girerek özetinizin detay kısmından davet mektubunuzu indirebilirsiniz. Sistem davet mektubu gönderdiğinde size mail ile de haber verecektir.

KATILIM BELGESİ

Katılım belgesi sadece sunum yapan kişiye verilir. Özet yüklenirken sunum yapacak yazarın işaretlemesi gerekmektedir.

 Katılım belgesi kongre bitiminde sistem üye sayfanızda pdf olarak yüklenecektir. Ayrıca basılı belge gönderilmeyecektir.

KATILIM ÜCRETİ
Davet mektubunuzu aldıktan sonra katılım ücretinizi yatırabilirsiniz. Çoklu yazarlarda fatura kimin adına kesilecekse onun hesabından ödeme yapılmalıdır. Veya durum ödeme esnasında açıklama kısmına yazılmalıdır.